TALIB TALE HAQQINDA

Talıb Tale haqqında bir-neçe söz demeyi özüme menevi borc bildim.
Talıb Elesger oğlu Elesgerov 16.02.1981-ci ilde Göyçe mahalının Ağkilse kendinde müellim ailesinde anadan olmuşdur. 
1988-bir ilde yüz minlerle soydaşlarımız kimi Qerib Azerbaycandan deportasiya olunmuşdur.
O, Klassik Azerbaycan Edebiyyatının en meşhur simalarından olan Dede Elesgerin kötücesidir. Folklorşünas İslam Elesgerin nevesidir. Aşıq Talıbın adını daşıyır. 
Onun “Elesger ocağı” nın nümayendesi olması haqqında melumat vermemesi, hesab edirem ki, tevazökarlıqdan ireli gelir.
Talıb çox istedadlı bir gencdi, istenilen sahede uğur qazana biler…Müğenni-bestekar kimi fealiyyet göstermesi görünür Tale-nin qismetidir…
Talıb 1998-ci il de Göygöl rayonunda orta mektebi bitirmiş ve hemin ilde de Bakı Dövlet Universitetinin Politologiya fakultesine daxil olmuşdur. 2002-ci il de Universiteti bitirmişdir. Sehv etmiremse 1998-ci ilde “Yeniyetmeler arasında keçirilen kiqboksik üzre respublika cempionatında” birinci yere laiq görülmüşdür. Talıbın gözel ressamlıq qabiliyyeti var, usta kimi çalışmağına da söz yoxdur. Eger istese gelecek de aktyor kimi de kino sahesinde özünü sınaya biler. Ümid edirem ki, Böyük Uğur qazana biler. Elimizde bir mesel var: “Qardaşını tanıyırsan?:-yoldaş olmamışam!”Men Talıbı yaxşı tanıdığım üçun deyirem. Hele telebeiken musiqiye meyl göstermiş ve nehayet ki, Milyonların sevimlisine çevrilmişdir. Biz Talıb Taleye bu “Maşınşou” da ve heyatda uğurlar arzu edirik! Allah qorusun! Amin.

Müəllif: GUNDUZ AZADOGLU

USTAC.AZ

WWW.YAZARLAR.AZ  VƏ   WWW.USTAC.AZ

Əlaqə:  Tel: (+994) 70-390-39-93     E-mail: zauryazar@mail.ru